V neděli 21. června 2026 proběhl v Pilníkově letos první slavnostní obřad vítání občánků, při němž byli oficiálně přivítáni mezi nové občany města jedna dívka a jeden chlapec.
Slavnost se konala v zasedacím sále na místní radnici za účasti rodičů, rodinných příslušníků i zástupců města. Program zahájilo milé kulturní vystoupení devíti žáků pěveckého školního kroužku pod vedením učitelky Mgr. Světluše Pospíšilové. Děti svým zpěvem a několika básničkami přispěly k slavnostní náladě a jejich vystoupení sklidilo potlesk přítomných.
Během obřadu předsedkyně sociálního výboru Hana Blažková představila starostovi města Josefu Červenému nové občánky a popřáli jim mnoho zdraví, štěstí a radosti v novém životním období. Maminky obdržely kytičku a noví občánci dostali sadu heboučkých osušek a finanční dárek. Potom se rodiče podepsali do pamětní knihy.
Celé setkání se neslo v duchu radosti, očekávání a společenské sounáležitosti. Vítání občánků je v Pilníkově důležitou tradicí, která symbolizuje začlenění nejmladší generace do života obce a snaží se podpořit vztah rodin k místu, kde žijí a vyrůstají jejich děti.
Na závěr si rodiče s představiteli města společně připili na zdraví dětí a společně se vyfotili.
Novým občánkům přejeme do života mnoho zdraví, štěstí a spokojenosti v našem městě!























