Click to listen highlighted text!
Search
Close this search box.

Hlášení rozhlasu 20. 04. 2020

Aktuality

Obec

Úřad

Plány

Dnes máme pondělí 20. dubna, svátek slaví Marcela.

Vážení občané,

stále platí nařízení vlády o ochraně dýchacích cest a nošení roušek, dodržujte prosím toto nařízení. Dále platí, že v tomto nouzovém stavu se můžete v případě potřeby obracet telefonicky na Městský úřad v Pilníkově, telefonní číslo na starostu je 603 558 852. Pokusíme se vám pomoci, jak jen to bude možné.

Vzhledem k šikovnosti našich dobrovolníků a pilníkovských švadlenek nabízíme všem zájemcům možnost doručení bavlněných roušek. Zájemci prosím telefonujte nebo pište na tel. číslo 603 558 852, uveďte jméno, příjmení, ulici a číslo popisné. Roušku vám doručíme do poštovní schránky.

Omluva

Dnes došlo k havárii na vodovodním řadu, porucha se týká Hradčína, ulic Trutnovská, Starobucká, Polní a části centra města. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme za pochopení.

Informace o odečtu vody

Z důvodu změny sazby DPH bude prováděn odečet vody na konci měsíce dubna, nyní stavy vodoměrů neposílejte!

Sběrný dvůr bude otevřen také tuto sobotu, tj. 25. 4. 2020, od 9:00 do 11:00 hod. BIO odpad můžete i nadále odvážet a sypat do červeného kontejneru u továrny.

V případě nutnosti kontaktujte p. Hanuše na tel. čísle 777259746 a domluvte si individuální termín otevření sběrného dvoru. Budeme rádi, pokud nám nebudete dělat černé skládky. Zároveň se z důvodu oprav komunikací omlouváme za ztížené podmínky na příjezdu k sběrnému dvoru.

Ukládání odpadu je bezplatné.

Harmonogram prací na opravě komunikací

Od 20. 4. 2020 do 8. 5. 2020 bude postupně probíhat provádění asfaltových vrstev v ulicích Za Tratí, okolo Starých k nádraží do kopce až k p. Kábrtovi, před DZ servisem až po přejezd. Dále také v ulici Mlýnská a u nové ČOV.

Prosíme vás o trpělivost a shovívavost.

Poplatek za odvoz směsného odpadu a poplatek ze psů

Splatnost poplatku za svoz směsného odpadu je do 30. dubna, splatnost poplatku za psa je do 30. 6. 2020.

Prosíme, abyste složenky platili na poštách, nebo převodem z účtu, hotovost na MěÚ není přijímána.

Poděkování

Rád bych poděkoval všem dobrovolníkům, kteří se podílí na šití bavlněných roušek, jež dodáváte na městský úřad. Obratem je distribuujeme na potřebná místa. Zároveň děkuji vám všem, kteří si roušky distribuujete mezi sebou. Moc si vážím vaší společné pomoci.

Zrušeno

24. 4. AKCE Ukliďme Česko, bude přesunuta na září 2020

25. 4. Blešák, přesunut na podzim

30. 4. AKCE – Stavění májky, pálení čarodějnic, lampionový průvod

Divadelní představení NOC s Casanovou, které mělo být sehráno 9. 5. 2020 na sále restaurace Slunce, bude také přeloženo, zakoupené vstupenky prosím nevyhazujte, o náhradním termínu vás budeme včas informovat.

Nabídka

I nadále platí nabídka odběru obědů v hodnotě 60,-Kč do vlastních nádob ze školní jídelny, zájemci prosím kontaktujte paní Petrákovou na tel. čísle

734 575 494 vždy do ranních 7.00 hod.

Tento čtvrtek, tj. 23. 4. 2020, přijedou v 9:00 hod na náměstí prodejci z Dolan s nabídkou OVOCE a ZELENINY.

V pátek 24. 4. okolo 10:00 hodin přijede na náměstí v Pilníkově prodejce Masa a uzenin Petrásek z Horních Vlčkovic se svou tradiční nabídkou.

Napojování domácností na kanalizaci a ČOV je plánováno řádově od srpna letošního roku. Zájemci o kontakty na zpracování nabídek na zhotovení domovních přípojek obracejte se na referenta investic Ing Voborníka na tel. čísle 605 158 342 nebo starostu na tel. čísle 603 558 852.

Nabídka zaměstnání

Společnost TALPA, výrobce dřevěných palet, přijme pracovníky na pozici DĚLNÍK V DŘEVOVÝROBĚ.

Více informací naleznete na webových stránkách: www.talpa-pilnikov.cz

Výluka a omezení provozu na železniční trati Chlumec n/C – Trutnov

Ve dnech 20. – 24. 4. 2020 vždy v době od 8:00 do 17:00 hod proběhne v úseku Pilníkov – Trutnov výluka na železniční trati. Po dobu výluky budou všechny vlaky nahrazeny autobusovou dopravou. Autobus bude z důvodu opravy komunikace ulice Nádražní stát u firmy DZ servis. Děkujeme za pochopení.

Vážení občané, stále platí pomoc městského úřadu a dobrovolníků

 1. NÁKUPY pro seniory – neváhejte se obrátit na mé telefonní číslo (starosta) 603 558 852. Pomůžeme vám s dodávkou potravin, s dodávkou léků, potravin pro zvířata, hygienických potřeb a podobně.

 2. STÁLE PLATÍ- chovejme se ohleduplně, respektujme nařízení vlády. Nestrašme sami sebe, vyvarujme se stresu. Vypínejte proto občas televizi, pracujte v okolí svého domu, choďte na procházky do lesa, užívejte jarního sluníčka.

3. POKUD potřebujete zdravotnickou pomoc, obraťte se na lékaře nejprve telefonicky. Návštěvy u lékaře, které nejsou bezpodmínečně nutné, odložte na později.

 PROSÍM NEPANIKAŘTE, jsme v tom společně s vámi a společně to zvládneme.

Přeji vám všem klidný týden.

Skip to content Click to listen highlighted text!